Implant, most, proteza, czyli czym zastąpić utracony ząb.

Na stan naszego uzębienia wpływa szereg czynników, między innymi wiek, dieta oraz przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Zdarzają się sytuacje, gdy usunięcie zęba jest koniecznością, tracimy je w wyniku choroby lub wypadku. Bez względu na przyczynę utraty zęba, zasada zawsze jest taka sama: każdy ubytek należy jak najszybciej uzupełnić! Dlaczego to takie ważne?

Myślisz – to tylko jeden ząb i… zapominasz o temacie. Uwierz — nie ma znaczenia, czy straciłeś górną „jedynkę” czy też trzonowca, którego nie widać nawet w przypadku najszerszego uśmiechu – liczy się każdy ząb! Niekompletne uzębienie to problem nie tylko natury estetycznej. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, jak poważne konsekwencje niesie za sobą brak choćby jednego zęba.

W pierwszej kolejności stratę odczuje zgryz. Dlaczego? Z prostej przyczyny – Nasz układ stomatogenny, w skład którego wchodzą kości, mięśnie i stawy jest w nieustannym ruchu. Gdy nagle zabraknie w nim zęba, pozostałe przesuwają się w kierunku nowo powstałej przestrzeni, przekrzywiając się i pochylając. Pamiętaj, że nieprawidłowo ułożone zęby stają się znacznie bardziej podatne na próchnicę, a także niszczą się szybciej, co grozi ich utratą.

Braki w uzębieniu to również problemy z gryzieniem i przeżuwaniem, a w konsekwencji całym przewodem pokarmowym. To nie wszystko! Czy wiesz, że wady zgryzu skutkują także częstymi bólami głowy, żuchwy oraz permanentnym zmęczeniem?

Czym wypełnić lukę po utraconym zębie?

Współczesna stomatologia oferuje nam kilka rozwiązań. Wybór uzależniony jest przede wszystkim od ilości brakujących zębów, stanu, w jakim znajdują pozostałe zęby, a także… zasobności portfela.

Ruchoma proteza zębowa to rozwiązanie stosowane w przypadku braku sporej ilości zębów lub całkowitym bezzębiu. Proteza wymaga codziennego wyjmowania i dokładnego oczyszczania, co sprawia, że jest najmniej komfortową metodą uzupełniania ubytków zębowych. Niewątpliwą wadą protez jest także fakt, iż przyczyniają się do zaniku kości, co znacznie utrudnia ich ustabilizowanie się w jamie ustnej. Swoją popularność zawdzięczają bez wątpienia stosunkowo niskiej cenie.

Most protetyczny. Gdy w jamie ustnej brakuje kilku zębów sąsiadujących ze sobą, zastosować można stałą konstrukcję mocowaną na pozostałych zębach, otaczających lukę. Most protetyczny przyklejany jest do zębów, co niestety wiążę się z koniecznością ich szlifowania – wyjątek stanowi most adhezyjny, który jest jednak opcją tymczasową.

Implant to rozwiązanie perfekcyjne do tego stopnia, że wstawiony ząb jest niemal nie do odróżnienia od naturalnego – zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Czym jest implant? To tytanowy wszczep umieszczony w kości szczęki, którego zadaniem jest zastąpienie korzenia utraconego zęba. Dodatkową zaletą implantów jest fakt, że znacznie zmniejszają ryzyko zaniku kości.

Implant i co dalej? W zależności od potrzeb: korona, most lub proteza, umocowane na stabilnych tytanowych filarach.

Godziny otwarcia:
Pileckiego 132
pon.-piątek.: 09:00 - 20:00
wybrane soboty.: 09:00 - 13:00 Laboratorium Protetyczne, Miklaszewskiego 9,
pon.-piątek.: 09:00 - 17:00
Pileckiego 132,
Ursynów - Warszawa
telefon: (22) 894 58 68
kom: 734 469 653
Laboratorium Protetyczne, Miklaszewskiego 9,
Ursynów - Warszawa
telefon: (22) 641 22 77
kom: 602 535 383

Menu