Aparaty stałe Ursynów

APARATY STAŁE

 

Aparaty stałe są stosowane w naszej klinice, jak sama nazwa wskazuje na cały okres leczenia korekcji jamy ustnej. Pacjent nie może go wyjąć. Taki rodzaj aparatów jest zalecany głownie osobom dorosłym oraz młodzieży, która nie posiada już w swoim uzębieniu zębów mlecznych. Aparaty stałe w przeciwieństwie do tych ruchomych, pozwalają na korygowanie znacznie większych wad uzębienia, przez co są znacznie częściej wybierane przez pacjentów.

Zbudowane są one z zamków oraz pierścieni przymocowanych mocnym klejem do szkliwa. Dopiero do nich zostaje przymocowany sprężysty drut za sprawą ligatur, często nazywanych gumeczkami. Powoduje on wywieranie na zęba stałą siłę, która sprawia, że następuje powolne korygowanie uzębienia. Długość noszenia takiego aparatu jest uzależniona od wady. Czym poważniejsze schorzenie, tym niestety czas leczenia również jest dłuższy. O tym ile on potrwa decyduje jednak wyłącznie stomatolog prowadzący

Aparaty stałe możemy podzielić jeszcze ze względu na ich wykonanie, zalecenia i co za tym idzie cenę. Wśród najbardziej popularnych możemy wyróżnić:

  • Aparaty ortodontyczne metalowe: są wykonane jak sama nazwa wskazuje z metalu przez co są najtańsze i najczęściej wybierane przez pacjentów. Wśród tego typu aparatów możemy jednak zrobić jeszcze podział na te z tradycyjnymi zamkami oraz z zamkami mini, które są mniej widoczne,
  • Aparaty ortodontyczne tytanowe: przeznaczone są głównie dla alergików uczulonych na nikiel.
  • Aparaty ortodontyczne estetyczne: jest to „najmłodszy” rodzaj aparatów, coraz bardziej popularnych wśród pacjentów. Są znacznie słabiej widoczne, aniżeli metalowe czy tytanowe. Stosują je głównie osoby czujące duży dyskomfort związany z noszeniem aparatu na zębach. Do wyboru mamy aparaty ceramiczne, porcelanowe, kryształowe czy szafirowe. Kolor zamków z kolei jest perfekcyjnie dobierany do naturalnego koloru uzębienia. Co ważne, decydując się na taki aparata, trzeba pamiętać o przestrzeganiu tzw. białej diety. W związku z czym z jadłospisu należy wykreślić chociażby czerwone wino, mocną herbatę, kawę, a także buraki, szpinak, jagody, ciemne soki, napoje typu cola i oczywiście papierosy.
Godziny otwarcia:
Pileckiego 132
pon.-piątek.: 09:00 - 20:00
wybrane soboty.: 09:00 - 13:00 Laboratorium Protetyczne, Miklaszewskiego 9,
pon.-piątek.: 09:00 - 17:00
Pileckiego 132,
Ursynów - Warszawa
telefon: (22) 894 58 68
kom: 734 469 653
Laboratorium Protetyczne, Miklaszewskiego 9,
Ursynów - Warszawa
telefon: (22) 641 22 77
kom: 602 535 383

Menu